Старосамбірська центральна районна лікарня

КНП Старосамбірської районної ради

Центральна районна лікарня

Дізнайтесь, що таке ВІЛ інфекція та пройдіть безкоштовний тест

АКЦІЯ

«Дізнайся більше про ВІЛ. Зроби тест у кабінеті «Довіра».

З 26 листопада по 17 грудня 2019р. усі бажаючі можуть пройти обстеження на ВІЛ інфекцію в кабінеті №1 поліклінічного відділення. Обстеження безкоштовне та конфіденційне.

       Ситуація щодо епідеміологічного стану з ВІЛ-інфекцій/СНІДу  в області, державі, світі є тривожною. Продовжує зростати кількість ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД, щорічно збільшується кількість дітей, народжених ВІЛ-позитивними матерями.ВІЛ-інфекція – захворювання, яке ослаблює імунітет людини, який є природним захистом від інфекційних захворювань, розвитку злоякісних пухлин та інших уражень. Недуга розвивається повільно та вражає переважно молодих людей.Головними чинниками розповсюдження ВІЛ серед молоді є незахищені статеві стосунки та вживання ін’єкційних наркотиків.  Можливо, хтось вважає, що може уникнути цієї небезпеки. Однак, насправді, багато людей живуть, навіть не підозрюючи, що вони інфіковані. Поширеним способом дізнатися, чи інфікована людина, є тест сироватки крові на наявність антитіл до ВІЛ.З 25 листопада по 17 грудня 2019 року проводиться загальнообласна інформаційно-просвітницька компанія, присвячена Всесвітньому Дню боротьби зі СНІДом (1 грудня) під гаслом «Дізнайся більше про ВІЛ. Зроби тест в кабінеті «Довіра».Запрошуємо всіх небайдужих до свого здоров'я пройти обстеження на ВІЛ інфекцію в КНП СРР «Старосамбірська ЦРЛ» – в кабінеті «Довіра». Всі обстеження проводяться безкоштовно та конфіденційно, а за бажанням і анонімно.

 Лікар кабінету «Довіра»

Старосамбірської ЦРЛ                                            Н. Рудницька          

 

Старосамбірська ЦРЛ - підтвердила свій статус - "Лікарня доброзичлива до дитини"

     6 листопада 2019 р. група міжрегіональних експертів в складі: Шлемкевич Ольги – кандидата медичних наук , головного позаштатного спеціаліста ДОЗ ЛОДА з підтримки грудного вигодовування; та Жук Людмили – лікаря лактолога, консультанта з грудного вигодовування Львівського перинатального центру відвідала Старосамбірщину з метою підтвердження статусу «Лікарня доброзичлива до дитини» в КНП СРР «Старосамбірська ЦРЛ». Експерти оцінювали роботу медичного персоналу, їх знання, дивилися стенди, наглядні матеріали, фотографії, брошурки. Медики жіночої консультації, дитячого та пологового відділення показали високий рівень знань.

    Експерти спілкувалися з вагітними жінками, породіллями та мамами, діти яких знаходяться на грудному вигодовуванні, сподобались затишні палати дитячого відділення та умови в яких перебувають діти.

    В пологовому відділенні є наглядні агітаційні матеріали про догляд за дитиною та годування грудьми. Нещодавно придбано сучасне ліжко трансформер, що відповідає потребам жінки при пологах. Тепер народжувати в акушер гінекологічному відділенні значно комфортніше.

     В жіночій консультації майбутні мами можуть отримати необхідні в майбутньому знання, а також є можливість показати жінкам фільми про переваги грудного вигодування.

     Підтверджений статус «Лікарня доброзичлива до дитини» - це висока оцінка щоденної роботи колективу медиків Старосамбірщини.    Нагадаємо, що вперше цей статус Старосамбірська ЦРЛ отримала ще в жовтні 2013року

     

Народити здорову дитину - велике щастя для жінки.

        Народити здорову дитину — велике щастя для жінки. Щоб це сталося, поряд має бути професійний лікар-акушер-гінеколог та необхідне оснащення. Тепер у Старосамбірській центральній районній лікарні є не лише висококваліфіковані та досвідчені лікарі а й сучасне ліжко-трансформер з ручним пультом управління, що відповідає потребам жінки при пологах. 
        Тепер народжувати в акушер-гінекологічному відділенні буде значно комфортніше, пологи протікатимуть легше , адже переваги ліжка-трансформера в тому, що його можна використовувати як для класичних горизонтальних, так і для вертикальних пологів. Дослідження медиків показали, що вертикальні пологи для більшості жінок проходять легше. І при такому положенні знижується ризик отримання дитиною родової травми. 
       І все це завдяки Проєкту, що фінансується з Європейського Союзу через Орган управління СОП CBC Programme Poland-Belarus-Ukraine, представлений Міністерством інвестицій та економічного розвитку Республіки Польща в рамках Грантового контракту № PLBU.03.01.00-18-0668/17-00 згідно програми (проєкту) «Cпільно на охороні людського життя. Інтегрована польсько-українська система невідкладної медичної допомоги на прикордонні». 
        Партнери проєкту Старосамбірська районна рада, КНП СРР Старосамбірська ЦРЛ», Бещадський повіт та заклад  охорони здоров’я Устрик Дольних.

Освячення нового сучасного автомобіля невідкладної медичної допомоги

Сьогодні 01.11.2019р важлива подія у Старосамбірській центральній районній лікарні – освячення автомобіля невідкладної допомоги.  

Старосамбірська  лікарня  поповнила свій автопарк спеціалізованим санітарним автомобілем швидкої медичної допомоги, типу В з устаткуванням. Автомобіль укомплектований сучасним  дорого вартісним  медичним обладнанням таких країн-виробників як  Німеччина, США, Італія, Швеція та  Україна.  

Даний автомобіль – це невеликий кабінет реанімації на колесах, що дає змогу рятувати людські життя в ситуаціях, коли рахунок іде на хвилини. Окрім того, тут встановлено кисневі апарати, прилади для вимірювання глюкози у крові, сучасні ноші, електрокардіограф,   та інше життєво-необхідне обладнання, котре дасть змогу своєчасно надавати допомогу в разі серцевих нападів. Також автомобіль є обладнаний    для транспортування людей, які постраждали в ДТП, – тих, хто дістав переломи.

В перше чергу   призначення автомобіля   -  надання невідкладної медичної допомоги  для  осіб, що перетинають кордон між Республікою Польща   та Україною. А також для перевезення важких хворих із стаціонарних відділень Старосамбірської лікарні  до обласних відділень третинного рівня надання медичної допомоги.

Зважаючи на те, що упродовж багатьох років  у лікарні не закуповувались нові автомобілі і застаріле медичне  обладнання,  Проєкт  «Cпільно на охороні людського життя. Інтегрована польсько-українська система невідкладної медичної допомоги на прикордонні» для Старосамбірської ЦРЛ  по-справжньому став безцінним. Адже основною метою   ініціаторів Проєкту  було  придбання  не лише автомобіля невідкладної медичної  допомоги а  й сучасного  діагностичного дорого вартісного медичного обладнання для стаціонарних відділень лікарні. 
Більшість обладнання уже закуплено  (апарат ШВЛ, монітори пацієнта, генератор кисню, апарат УЗ-діагностики, переносний  рентген апарат, операційні лампи, пологове ліжко-трансформер, спірометр, дефібрилятор та ін..) і успішно використовується для потреб пацієнтів.  
  Наше основне завдання, щоб мешканці як  Старосамбірського району   так і подорожуючі  із сусідніх країн світу  отримували  якісну медичну  допомогу, що відповідає європейським стандартам надання медичної допомоги.   

 Нагадуємо, що Проєкт      «Cпільно на охороні людського життя. Інтегрована польсько-українська система невідкладної медичної допомоги на прикордонні» реалізовується в рамках транскордонного співробітництва CBC Programme Poland-Belarus-Ukraine, представлений Міністерством інвестицій та економічного розвитку Республіки Польща в рамках Грантового контракту № PLBU.03.01.00-18-0668/17-00

 

 

   

Дифтерія: в чому небезпека і як захистити себе.

Дифтерія: в чому небезпека і як захистити себе?

      Цього року в Україні було зафіксовано 20 випадків дифтерії, з них -18 у жовтні місяці, 5- хворих з діагнозом «дифтерія» зареєстровано в Закарпатській області, 2 випадки в Києві та 1 випадок в Тернопільській області. Ще 10 осіб в Закарпатській області є носіями інфекції.

     В Україні вкрай низький рівень вакцинації від дифтерії та правця. За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, вакциновані менше 70% дітей, а рівень охоплення щепленнями серед дорослих - ще нижчий.

    При низьких рівнях охоплення щепленнями проти дифтерії з’являється ризик виникнення великої кількості випадків цієї інфекції. Щоб захистити себе та своїх дітей, українцям слід негайно перевірити наявність у себе необхідної кількості щеплень і отримати щеплення, яке проводять комплексною вакциною від дифтерії та правця. За даними Федерального агентства міністерства охорони здоров'я США (CDC), вакцинація на 99% запобігає захворюванню. 

            Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання дихальних шляхів. Збудник дифтерії передається повітряно-крапельним шляхом або через предмети побуту, якими користувався хворий або носій Corynebacterium diphtheriae,яка виділяє токсин. Токсин блокує синтез білка, в результаті чого виникають тяжкі функціональні та структурні зміни, інколи несумісні з життям. Інкубаційний період хвороби 3-10 днів.

Симптомами хвороби є:

- біль у горлі;

- підвищена температура;

- наліт на мигдалинах сірого кольору;

- осиплість голосу;

- ускладнене дихання та ковтання;

- висока температура;

- набряк слизової оболонки носоглотки;

- збільшення лімфатичних вузлів.

Ускладнення від дифтерії можуть включати:

- блокування дихальних шляхів

- інфекційно-токсичний шок

- пошкодження серцевого м’яза(міокардит)

- ураження нервової системи

- легеневу інфекцію(дихальну недостатність або пневмонію)

    Важливо своєчасно діагностувати хворобу. Адже за своїми клінічними проявами вона схожа на ангіну та інфекційний мононуклеоз. Якщо ви помітили в себе або рідних такі ознаки, не легковажте і не списуйте все на звичайну застуду, а негайно зверніться до лікаря. Що раніше встановлений діагноз, то вищі шанси на одужання.  

 ЯК І КОЛИ ВАКЦИНУВАТИСЯ ВІД ДИФТЕРІЇ?

    Хворіють на дифтерію не щеплені або не ревакциновані люди. Єдиний спосіб захиститися від дифтерії і запобігти розвитку небезпечних ускладнень – вакцинація  дітей, згідно з календарем профілактичних щеплень, і ревакцинація дорослих (кожні 10 років). 

   Дітям роблять щеплення вакциною АКДП у 2, 4 та 6 місяців. У 18 місяців проводиться ревакцинація, згодом ревакцинацію проводять у 6 років вакциною АДП, наступну у 16 років — АДП-М. 

   Дорослі ж повинні ревакцинуватися (вакцинуватися повторно) кожні 10 років. Тобто якщо востаннє ви робили щеплення у 16, то першу ревакцинацію слід зробити в 26 років, другу - у 36 і так далі. 

   Вакцинація вже за декілька років не гарантує захисту від інфікування та захворювання, але захворювання у правильно щеплених буде перебігати набагато легше, ніж у тих, хто не має щеплень. Тому так важливо вчасно проводити як вакцинацію, так і ревакцинацію. 

   Якщо доросла людина або дитина старша 7 років раніше не вакцинувалися від дифтерії і правця, необхідно отримати як мінімум три дози вакцини АДП-М – спочатку перша доза, через місяць – друга, через 6 місяців після другої – третя. 

ЯКІ Є ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО ВАКЦИНАЦІЇ ВІД ДИФТЕРІЇ

Скажіть лікарю, якщо:

- у вас є алергія на ліки або їжу

- у вас була реакція на попереднє щеплення 

- зараз приймаєте ліки або маєте серйозні захворювання серця, легенів, нирок тощо

- проходили курс хіміотерапії, гормональної терапії, отримували стероїди або ліки, що пригнічують імунітет.

   Перелік протипоказань щодо вакцинації невеликий.  За світовими стандартами він не включає легкі застуди з температурою до 38,5°С.          Вакцинацію не роблять, якщо є високий ризик серйозної реакції, та при станах, коли імунна відповідь на введену вакцину не сформується:

- гостре захворювання, що супроводжується температурою, вищою за 38,5°С.

- серйозна алергічна реакція (анафілактичний шок) на попередню дозу вакцини чи відома алергічна реакція на один із компонентів вакцини (наприклад, на желатин, неоміцин, курячий білок тощо).

- захворювання і стани організму, при яких після введення вакцини імунітет може не сформуватися (наприклад, в умовах хіміотерапії в онкологічних хворих; при вживанні великих доз стероїдних гормонів; при вживанні ліків, що пригнічують імунітет; при СНІДі).

       Вагітні і жінки, які годують грудьми, можуть вакцинуватись від дифтерії і правця. Вагітні жінки для кращого захисту себе і малюка можуть отримати щеплення вакциною АКДП, а якщо вакцинуються за Календарем - вакциною АДП-М. Запитайте у свого лікаря.

        В Старосамбірському районі достатньо вакцини для проведення щеплень усіх верств населення, як дорослого так і дитячого.

            НЕ будьте байдужими до свого здоров’я-зверніться до свого лікаря та вакцинуйтесь!!!