Старосамбірська центральна районна лікарня

КНП Старосамбірської районної ради

Обережно кір

         У Львівській області продовжує ускладнюватись епідемічна ситуація, щодо захворюваності на кір. Старосамбірський район не є виключенням.  Згідно даних Старосамбірського міжрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» за 10 місяців 2018 року зареєстровано 147  випадків кору. Погіршилась ситуація з захворюваності в районі в листопаді, від початку місяця вже зареєстровано 34 нових  випадків.  Тому слід нагадати, як перебігає це захворювання і які можливі наслідки.

         Кір – це гостра висококонтагіозна інфекційна хвороба, яка характеризується явищами загальної інтоксикації, катаром слизових оболонок верхніх дихальних шляхів і рясним крупноплямистим висипом на шкірі. Кір небезпечний тим, що при ньому можуть виникати ускладнення: запалення легень, мозку, мозкових оболонок, вуха, нирок тощо. Крім того він знижує захисні сили організму. Викликається кір найдрібнішими мікроорганізмами – вірусами, що живуть і розмножуються на слизових оболонках верхніх дихальних шляхів хворого. Разом з дрібними краплинами слизу під час розмови кашлю, чхання вірус потрапляє в повітря. Тому для зараження досить короткочасного перебування здорової дитини в одному приміщенні із хворою. Від зараження до появи ознак захворювання проходить від 1 до 3 тижнів. Хвороба починається із кашлю, нежиті, підвищення температури. На 3-4 день захворювання шкіра покривається висипом, який спочатку з’являється за вухами, на обличчі і шиї, а потім поширюється на тулуб, руки, ноги. Хворий на кір виділяє вірус за 4 дні до появи висипу та протягом 5-ти днів після його появи, тобто хворий найбільш заразний тоді, коли хвороба ще замаскована під звичайний катар верхніх дихальних шляхів.

    Для того щоб запобігти захворюванню, необхідно обмежити контакт хворих та здорових людей..

   Серед усіх заходів успішної боротьби з кором перше місце займають профілактичні щеплення. Дві дози вакцини (згідно календаря  щеплень) забезпечують довічний захист від захворювання.

   Шановні батьки, профілактичні щеплення – могутній засіб у боротьбі з кором! Не наражайте на небезпеку життя дитини, зробіть їй щеплення проти кору.