Старосамбірська центральна районна лікарня

КНП Старосамбірської районної ради

Освячення нового сучасного автомобіля невідкладної медичної допомоги

Сьогодні 01.11.2019р важлива подія у Старосамбірській центральній районній лікарні – освячення автомобіля невідкладної допомоги.  

Старосамбірська  лікарня  поповнила свій автопарк спеціалізованим санітарним автомобілем швидкої медичної допомоги, типу В з устаткуванням. Автомобіль укомплектований сучасним  дорого вартісним  медичним обладнанням таких країн-виробників як  Німеччина, США, Італія, Швеція та  Україна.  

Даний автомобіль – це невеликий кабінет реанімації на колесах, що дає змогу рятувати людські життя в ситуаціях, коли рахунок іде на хвилини. Окрім того, тут встановлено кисневі апарати, прилади для вимірювання глюкози у крові, сучасні ноші, електрокардіограф,   та інше життєво-необхідне обладнання, котре дасть змогу своєчасно надавати допомогу в разі серцевих нападів. Також автомобіль є обладнаний    для транспортування людей, які постраждали в ДТП, – тих, хто дістав переломи.

В перше чергу   призначення автомобіля   -  надання невідкладної медичної допомоги  для  осіб, що перетинають кордон між Республікою Польща   та Україною. А також для перевезення важких хворих із стаціонарних відділень Старосамбірської лікарні  до обласних відділень третинного рівня надання медичної допомоги.

Зважаючи на те, що упродовж багатьох років  у лікарні не закуповувались нові автомобілі і застаріле медичне  обладнання,  Проєкт  «Cпільно на охороні людського життя. Інтегрована польсько-українська система невідкладної медичної допомоги на прикордонні» для Старосамбірської ЦРЛ  по-справжньому став безцінним. Адже основною метою   ініціаторів Проєкту  було  придбання  не лише автомобіля невідкладної медичної  допомоги а  й сучасного  діагностичного дорого вартісного медичного обладнання для стаціонарних відділень лікарні. 
Більшість обладнання уже закуплено  (апарат ШВЛ, монітори пацієнта, генератор кисню, апарат УЗ-діагностики, переносний  рентген апарат, операційні лампи, пологове ліжко-трансформер, спірометр, дефібрилятор та ін..) і успішно використовується для потреб пацієнтів.  
  Наше основне завдання, щоб мешканці як  Старосамбірського району   так і подорожуючі  із сусідніх країн світу  отримували  якісну медичну  допомогу, що відповідає європейським стандартам надання медичної допомоги.   

 Нагадуємо, що Проєкт      «Cпільно на охороні людського життя. Інтегрована польсько-українська система невідкладної медичної допомоги на прикордонні» реалізовується в рамках транскордонного співробітництва CBC Programme Poland-Belarus-Ukraine, представлений Міністерством інвестицій та економічного розвитку Республіки Польща в рамках Грантового контракту № PLBU.03.01.00-18-0668/17-00