У Львівській області продовжує ускладнюватись епідемічна ситуація, щодо захворюваності на кір. Старосамбірський район не є виключенням. Згідно даних Старосамбірського міжрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» за 10 місяців 2018 року зареєстровано 147 випадків кору. Погіршилась ситуація з захворюваності в районі в листопаді, від початку місяця вже зареєстровано 34 нових випадків. Тому слід нагадати, як перебігає це захворювання і які можливі наслідки.
Кір – це гостра висококонтагіозна інфекційна хвороба, яка характеризується явищами загальної інтоксикації, катаром слизових оболонок верхніх дихальних шляхів і рясним крупноплямистим висипом на шкірі. Кір небезпечний тим, що при ньому можуть виникати ускладнення: запалення легень, мозку, мозкових оболонок, вуха, нирок тощо. Крім того він знижує захисні сили організму. Викликається кір найдрібнішими мікроорганізмами – вірусами, що живуть і розмножуються на слизових оболонках верхніх дихальних шляхів хворого. Разом з дрібними краплинами слизу під час розмови кашлю, чхання вірус потрапляє в повітря. Тому для зараження досить короткочасного перебування здорової дитини в одному приміщенні із хворою. Від зараження до появи ознак захворювання проходить від 1 до 3 тижнів. Хвороба починається із кашлю, нежиті, підвищення температури. На 3-4 день захворювання шкіра покривається висипом, який спочатку з’являється за вухами, на обличчі і шиї, а потім поширюється на тулуб, руки, ноги. Хворий на кір виділяє вірус за 4 дні до появи висипу та протягом 5-ти днів після його появи, тобто хворий найбільш заразний тоді, коли хвороба ще замаскована під звичайний катар верхніх дихальних шляхів.
Для того щоб запобігти захворюванню, необхідно обмежити контакт хворих та здорових людей..
Серед усіх заходів успішної боротьби з кором перше місце займають профілактичні щеплення. Дві дози вакцини (згідно календаря щеплень) забезпечують довічний захист від захворювання.
Шановні батьки, профілактичні щеплення – могутній засіб у боротьбі з кором! Не наражайте на небезпеку життя дитини, зробіть їй щеплення проти кору.
Зроблено ще один крок на шляху до реалізації міжнародного проекту «Спільно на охороні людського життя. Інтегрована польсько-українська система невідкладної медичної допомоги на прикордонні», а саме 19листопада 2018 року підписано Партнерську угоду між Старосамбірською районною радою, КЗ СРР «Старосамбірська центральна районна лікарня», а також Бещадським повітом та закладом охорони здоров’я, що в Устриках Дольних (Республіка Польща).
Проект спрямований на підвищення доступності медичних послуг та покращення якості надання цих послуг жителям прикордонних територій.
Нагадаємо, що проект став переможцем в тематичній цілі «Безпека» в рамках програми «Польща – Білорусь – Україна 2014 – 2020», загальна його вартість складає 2 167 101,14 євро, з них українська сторона отримує грант на суму 710 264,07 євро.
Завдяки реалізації даного проекту буде розроблено Концепцію спільних першочергових заходів надання медичної допомоги на українсько-польському прикордонні, яка слугуватиме механізмом для спільних злагоджених дій медичних працівників по обидна боки кордону. Українські партнери здійснять закупівлю дороговартісного медичного обладнання та автомобіля швидкої допомоги з необхідним обладнання. А також проведуть цикл навчань з обміну досвідом між медперсоналом, щодо питань роботи на сучасному медичному обладнанні, що сприятиме підвищенню кваліфікації та професійних якостей медичних працівників, зміцненню українсько-польської співпраці, що в майбутньому буде основою для спільного вирішення проблем та реалізації нових проектів.
На території нашої області створено Львівський госпітальний округ та згідно положення формується його Госпітальна рада. Госпітальна рада є дорадчим органом госпітального округу, тому вироблені нею пропозиції будуть враховуватися при реорганізації та перепрофілюванні медичних закладів, що надають спеціалізовану допомогу, визначатимуть перспективні заклади охорони здоров'я, даватимуть пропозиції щодо призначення та звільнення керівників закладів охорони здоров'я комунальної власності, тощо.
Згідно встановленої квоти від Старосамбірського району до Госпітальної ради мали бути делеговані три представники. Тому на сесії Старосамбірської районної ради обирали представників від нашого району. Попередньо, медики району на зібраннях запропонували делегувати: Юрія Войтіва - лікаря-хірурга КЗ СРР “Старосамбірської ЦРЛ”, Василя Савенка -, якого нещодавно призначили директором КНП Старосамбірської районної ради «Старосамбірський центр первинної медичної допомоги» та Івана Медведя – головного лікаря КНП Старосамбірської районної ради «Добромильська НРЛ». Проте на сесії депутати запропонували ввести у список кандидатів у Госпітальну раду Андрія Волощака - , який на громадських засадах вносить посильний вклад у реформування галузі. Провели рейтингове голосування, а перед остаточним голосуванням Іван Медвідь зняв свою кандидатуру. Таким чином у Госпітальній раді наш район представлятимуть: Ю. Войтів, В. Савенко та А. Волощак.
Питання медичної допомоги учасникам АТО (ООС) та членам їх родин знаходиться на особливому контролі адміністрації КЗ СРР «Старосамбірська ЦРЛ». При звертанні в медичні установи району їм надається всебічна підтримка. Під наглядом лікарів перебуває 294 демобілізованих учасників АТО (ООС).
На позачерговій 29-ій сесії районної ради депутати затвердили Програму безкоштовного забезпечення медикаментами учасників АТО (ОСС) жителів нашого району. Ця програма покликана забезпечити цю категорію мешканців району у разі амбулаторного лікування, надання їм медикаментів на безоплатній основі за рецептами лікарів первинної ланки.