Старосамбірська центральна районна лікарня

КНП Старосамбірської районної ради

ДІЗНАЙСЯ БІЛЬШЕ ПРО ВІЛ ЗРОБИ ТЕСТ В КАБІНЕТІ «ДОВІРА»

         Ситуація щодо епідеміологічного стану з ВІЛ-інфекції/СНІДу в районі, області, державі є тривожною. Продовжує зростати кількість ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД, щорічно збільшується кількість дітей, народжених       ВІЛ-позитивними матерями.

         ВІЛ(вірус імунодефіциту людини) - захворювання, яке ослаблює імунітет людини, що є природним захистом від інфекційних захворювань, розвитку злоякісних пухлин та інших уражень, в т.ч туберкульозу. Недуга розвивається повільно (протягом декількох років) та вражає усі групи населення, незалежно від статі та  віку в т.ч. репродуктивного та працездатного.

      Серед шляхів інфікування ВІЛ-Інфекції домінує парентеральний(внаслідок введення наркотичних речовин ін`єкційним шляхом).В загальному зросла і частка статевого шляху передачі ВІЛ-інфекції, усе більша кількість людей інфікується внаслідок незахищеного статевого контакту з людьми, які мають безпосередній стосунок до споживачів ін`єкційних наркотиків. Збільшення статевого шляху передачі ВІЛ-інфекції та значна питома вага жінок серед загального числа ВІЛ-позитивних, призводить до зростання кількості дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями. Враховуючи вищесказане, необхідно пам`ятати про шляхи поширення ВІЛ, а саме:

ВІЛ передається через:

ВІЛ не передається:

Спільне використання голки або шприца, випадкове проколювання шкіри голки із залишком крові, якою користувалась ВІЛ – інфікована особа.

Поцілунки, доторкування, обійми, рукостискання.

Незахищений статевий контакт з людиною, інфікованою ВІЛ

Кашель, чхання

Нанесення татуювань та або пірсінгу нестерильними інструментами

 

Кров від ВІЛ – позитивної матері під час вагітності, пологів та годування грудьми новонародженій  дитині.

Укуси комах чи тварин

 

       Багато людей живуть, навіть не підозрюючи, що вони інфіковані, доки хвороба не проявиться клінічно. Єдиним способом дізнатися про відсутність ВІЛ-інфекції в організмі-обстеження на наявність антитіл до вірусу, шляхом здачі венозної крові.

З 30.11.2020р. по 21.12.2020р. проводиться загальнообласна акція, присвячена Всесвітньому Дню боротьби зі СНІДом (1 грудня) під гаслом «Дізнайся більше про ВІЛ. Зроби тест в кабінеті «Довіра»».

Запрошуються бажаючі для обстеження на ВІЛ, швидкими тестами.

Лікар кабінету «Довіра»         Н. Рудницька