Старосамбірська центральна районна лікарня

КНП Старосамбірської районної ради

Центральна районна лікарня

ДІЗНАЙСЯ БІЛЬШЕ ПРО ВІЛ ЗРОБИ ТЕСТ В КАБІНЕТІ «ДОВІРА»

         Ситуація щодо епідеміологічного стану з ВІЛ-інфекції/СНІДу в районі, області, державі є тривожною. Продовжує зростати кількість ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД, щорічно збільшується кількість дітей, народжених       ВІЛ-позитивними матерями.

         ВІЛ(вірус імунодефіциту людини) - захворювання, яке ослаблює імунітет людини, що є природним захистом від інфекційних захворювань, розвитку злоякісних пухлин та інших уражень, в т.ч туберкульозу. Недуга розвивається повільно (протягом декількох років) та вражає усі групи населення, незалежно від статі та  віку в т.ч. репродуктивного та працездатного.

      Серед шляхів інфікування ВІЛ-Інфекції домінує парентеральний(внаслідок введення наркотичних речовин ін`єкційним шляхом).В загальному зросла і частка статевого шляху передачі ВІЛ-інфекції, усе більша кількість людей інфікується внаслідок незахищеного статевого контакту з людьми, які мають безпосередній стосунок до споживачів ін`єкційних наркотиків. Збільшення статевого шляху передачі ВІЛ-інфекції та значна питома вага жінок серед загального числа ВІЛ-позитивних, призводить до зростання кількості дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями. Враховуючи вищесказане, необхідно пам`ятати про шляхи поширення ВІЛ, а саме:

ВІЛ передається через:

ВІЛ не передається:

Спільне використання голки або шприца, випадкове проколювання шкіри голки із залишком крові, якою користувалась ВІЛ – інфікована особа.

Поцілунки, доторкування, обійми, рукостискання.

Незахищений статевий контакт з людиною, інфікованою ВІЛ

Кашель, чхання

Нанесення татуювань та або пірсінгу нестерильними інструментами

 

Кров від ВІЛ – позитивної матері під час вагітності, пологів та годування грудьми новонародженій  дитині.

Укуси комах чи тварин

 

       Багато людей живуть, навіть не підозрюючи, що вони інфіковані, доки хвороба не проявиться клінічно. Єдиним способом дізнатися про відсутність ВІЛ-інфекції в організмі-обстеження на наявність антитіл до вірусу, шляхом здачі венозної крові.

З 30.11.2020р. по 21.12.2020р. проводиться загальнообласна акція, присвячена Всесвітньому Дню боротьби зі СНІДом (1 грудня) під гаслом «Дізнайся більше про ВІЛ. Зроби тест в кабінеті «Довіра»».

Запрошуються бажаючі для обстеження на ВІЛ, швидкими тестами.

Лікар кабінету «Довіра»         Н. Рудницька

Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування

Щороку в серпні місяці, зокрема і цього року, а саме з першого по сьоме серпня пройшов «Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування», мета якого  захистити право дитини на грудне вигодовування. Новонароджена дитина має постійно бути біля грудей матері, тому що груди для неї це первинна безпека, а потім їжа. Грудне молоко допомагає дитині легко пройти адаптацію, допомагає розвивати мозкову діяльність, а ранній початок грудного вигодовування забезпечує високий рівень захисту немовляти від інфекцій. Тому завданням медичних працівників створити всі умови для початку та успішного продовження грудного вигодовування.

 Пологове відділення Старосамбірської ЦРЛ з 2013 року володіє статусом «Лікарня доброзичлива до дитини». З перших годин народження дитини в пологовому відділенні продовжується  крок за кроком навчання матусь з питань грудного вигодовування, яке починається ще в жіночій консультації. Для жінки у відділенні створені всі умови для успішного початку грудного вигодовування. Є окремі палати для цілодобового перебування матері та дитини з покращеними умовами. Для породіль проводиться перегляд відео фільмів  по грудному вигодовуванні, а також відділення оснащено плакатами на дану тему. Новинкою у відділенні є фотозона з дизайнерським малюнком, який тішить око своєю красою, це пара лелек, яка принесла немовлятко. Після виписки кожна мама має усвідомлювати, що немає нічого кращого для її дитини ніж грудне вигодовування. Тож ласкаво просимо до нашого відділення, щоб відчути радість материнства у його стінах.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                Лікар неонатолог Нікітенко Ганна Миколаївна

Допомога від профспілкової організації медичним працівникам Старосамбірської ЦРЛ

     Враховуючи складну ситуацію з COVID 19  у Львівській області, яка уже дві неділі поспіль показує високі показники захворівших, ППО «Старосамбірська ЦРЛ» минулого тижня закупила за профспілкові кошти, 2000 медичних масок, які були роздані всім працівникам КНП СРР «Старосамбірська ЦРЛ» із розрахунком 5 масок на 1 працюючого.

    Дякуємо всім хто долучився до цієї акції, а саме Лещишину Р.В., який посприяв закупівлі масок; Гавриляк М., яка провела облік і склала список всіх працюючих; керівникам структурних підрозділів КНП СРР «Старосамбірська ЦРЛ» і членам профспілкового комітету, які долучились до роздачі масок. Захист наш – це наше здоров’я і наше життя. Пам’ятаймо!  Ми одна медична родина. Будьмо всі здорові!

 

Інформація про залишки лікарських засобів і виробів медичного призначення за рахунок державного бюджету станом на 10.04.2020р.

Інформація про залишки лікарських засобів і виробів медичного призначення за рахунок місцевого бюджету станом на 10.04.2020р.

Детальніше:Інформація про...

Допомога медикам Старосамбірського району у боротьбі з коронавірусом

Не минуло й тижня відколи з’явився заклик про допомогу медикам нашого району в потребі індивідуального захисту, як небайдужі люди почали відкликатись.

Так от медичні установи почали отримувати подарунки.

Лікарні Старосамбірського району отримали 35 комплектів захисних костюмів, котрі передав  генеральний директор ДП «Юсенко Україна» Андрій Левицький на загальну суму близько 60 тисяч гривень. До допомоги  долучилась і голова Старосамбірської РДА пані Тетяна Терлецька котра постійно тримає на контролі проблеми медиків району і старається їх вирішити.

Відомий благодійник Володимир Деркач передав для медичного  персоналу 300 захисних масок.

Детальніше:Допомога медикам...